آشپزی

آلوچه مسما

خورش آلوچه مسما با مرغ یکی از غذا های مجلسی به حساب می آید که هم با گوشت و هم با مرغ طبخ می شود؛ ولی با مرغ مدت زمان پخت کمتری دارد. برای تهیه ی خورش آلوچه مسما با مرغ با ما در پرشین وی همراه باشید .

مواد لازم  خورش آلوچه مسما با مرغ

گوجه سبز ۲۵۰ گرم

ران مرغ یا ترکیب سینه و ران حدود نیم کیلو –

سبزی نعنا و جعفری سرخ شده ۶ تا ۷ ق غذاخوری یا در صورت در دسترس داشتن خالواش ترکیب نعناو خالواش و جعفری سرخ شده –

پیاز متوسط ۱ عدد

– اب غوره در صورت لازم –

نمک وفلفل

طرز تهیه  خورش آلوچه مسما با مرغ

۱- مرغ را در کمی روغن تفت داده تا رنگ آن برگشته و کمی سرخ شودسپس به آن اب و زردچوبه و نمک اضافه کرده تا بپزد .- پیاز را با کمی روغن سرخ کنید.- گوجه سبزها را با چاقو یک شکاف کوچک بدهیدو با سبزی باندازه ۲ تا ۳ دقیقه تفت دهید .البته قبل از سرخ شد کامل سبزی.اگر سبزی سرخ شده را از قبل دارید می توانید الوچه را در انتهای سرخ شدن پیاز باآن تفت دهید.- بعد از پخت مرغ به آن سبزی سرخ شده و گوجه سبز و فلفل و پیاز سرخ شده رااضافه کرده و حرارت را کم کنید تا خورش به روغن افتاده و جا بیفتد.* اگر گوجه سبز ها خیلی ترش نبود برای ترشی از ۱ تا ۲ ق غذاخوری یا بستگی به میزانذائقه ترشی خودتان آب غوره به خورش اضافه کنید.

* * در صورتیکه که از طعم ملس خورش خوشتان می اید در اواخر پخت ۱ ق غذاخوری شکر بهان اضافه کنید.* میزان سبزی و گوجه سبز به دلخواه شما می تواند کم یا زیاد شود.* در ضمن می توانید تعدادی از گوجه سبزها را نگه داشته و ۱۵ دقیقه آخر پخت به خورش اضافه کنید تا رنگ ان برای زیبایی غذا حفظ شود.*بعضی ها گوجه سبز را با چاقو نصف کرده و در این خورش استفاده می کنند.

خورش آلوچه مسما با مرغغذای شمالی

فواید سلامتی گوجه سبز

همانطور که می دانید میوه ها سرشار از ویتامین هستند و خواص فراوانی دارند و باید طوری برنامه ریزی شود که در رژیم غذایی گنجانده و مصرف شود تا انرژی و نیاز بدن تامین گردد در این بخش از سلامت و در بحث دنیای خواص خوراکی ها به خواص باورنکردنی گوجه سبز می پردازیم. آلو معمولا سبز یا قرمز است که آلو سبز که به آن گوجه سبز هم می گوییم ترش و قرمز آن شیرین است. گوجه سبز معمولا در سراسر جهان مورد مصرف قرار می گیرد.

خواص آلوچهخواص گوجه سبز

این درخت هرسال بارور می شود و تقریبا در بیشتر کشورها کاشت می شود و در خاک مرطوب رشد می کنند و به نور فراوان خورشید و آبیاری منظم نیاز دارند . این میوه غنی از ویتامین ب است که در مناطق مختلف آب و هوایی رشد می کند. گوجه سبز می تواند تازه و به صورت خشک مصرف شود.ویتامین آ و ویتامین ث، منبع فیبر، مس و ، آهن دارد.سیستم عصبی را تقویت می کند و کم خونی را از بین می برد و عملکرد کلیه ها را پشیبانی می کند. به از بین بردن برخی از بیماری هایی کبد کمک می کند. وقتی گل های سفید درختمی شوند و با  عسل مخلوط می شوند، در کاهش کرم روده موثر هستند.

تبیان – میهن فال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.