مدو لباس

مدل کفش هایی با پاشنه های عجیب

انتخاب کفش های عجیب و با طراحی های متفاوت یکی از انتخاب های خواننده های مطرح در دنیاست آنها سعی می کنند در اجراهای خود به شکلی متفاوت ظاهر شوند. مدل کفش هایی با پاشنه های عجیب را در پرشین وی ببینید.

پاشنه های عجیب

کفش های پاشنه بلند تا زمان ظهور جنبش آزادی زنان در سال ۱۹۷۰، به عرصه منازعه سیاست‌های جنسی تبدیل شده بودند. در این دوره، بسیاری از اعضای موج دوم فمنیسم یا جنبش آزادی زنان، آنچه که به عنوان محدودیت‌های استاندارد زیبایی به منظور فرمان‌برداری و استفاده ابزاری از زنان در نظر گرفته شده بود را رد کردند.

کفش های پاشنه بلند تخیلی و عجیب

الکساندر مک کویین با طراحی این مدل از کفش‌های پاشنه بلند تخیلی و عجیب، دنیای مد و فشن را تکان داد. مک کوئین با طراحی این کفش و با وارد کردن عناصر تخیلی و خطرناکی مانند میخ های فلزی و حتی سیم خاردار به دنیای مد، موانع سنتی را درهم شکست.

کفش های پاشنه بلند تخیلیکفش های پاشنه بلند تخیلی و عجیب

با توجه آن‌چه در وب سایت طراحانی چون جیمی چو و گوچی آمده است، کفش پاشنه کوتاه کفشی با پاشنه کم‌تر از ۶٫۵ سانتی‌متر است و کفش پاشنه متوسط پاشنه ای بین ۶٫۵ تا ۸٫۹ سانتی‌متر دارد و هر عددی که بیشتر از این اعداد باشد، پاشنه بلند محسوب می‌شود.

کفش‌های پاشنه بلند برای این ساخته می‌شوند تا پاها را بلندتر و باریک‌تر نشان دهد. کفش‌های پاشنه بلند دارای تنوع بسیار زیادی هستند و در شکل‌ها و اندازه‌های متفاوتی طراحی و ساخته می‌شوند. امروزه کفش‌های پاشنه بلند از پاشنه‌هایی به طول ۳٫۸ سانتی‌متر که به سم گربه معروف هستند تا پاشنه های میخی ۱۳ سانتی‌متری و حتی بلندتر نیز ساخته می‌شوند. کفش‌هایی با پاشنه‌های بلنتر از ۱۵ سانتی متر فقط برای فستیوال‌های مد و زیبایی توسط مانکن‌ها پوشیده می‌شود و در عمل قابل استفاده نیستند.

کفش‌هایی با پاشنه‌های بسیار بلندکفش‌هایی با پاشنه‌های بلند تر از ۱۵ سانتی متر

در قرون وسطی در اروپا، زنان کفش‌هایی با تخت چوبی به پا می‌کردند. الیزابت سملهک مسئول قسمت کفش‌ موزه بتا تورنتو می‌گوید: آثاری از کفش‌های پاشنه بلندی که در گذشته توسط سوارکاران فارس و در حوالی شرق پوشیده می‌شده در دسترس است که این کفش‌ها به منظور نگه داشتن پای سوارکار در رکاب اسب استفاده میشده.

کفش های پاشنه بلند تخیلی و عجیبکفش های پاشنه بلند عجیب

او همچنین می‌گوید نمونه این کفش‌ها در یک کاسه سرامیکی متعلق به قرن نهم در ایران به تصویر کشیده شده است.

پاشنه های عجیبطراحی عجیب کفش‌ پاشنه بلند

کفش‌ پاشنه بلند کفشی است که در آن پاشنه پا به مقدار قابل توجهی بالاتر از انشگتان پا قرار می‌گیرد. وقتی که پاشنه و انگشتان پا هردو به مقدار مساوی بالاتر از سطح زمین قرار بگیرند با این‌که این کفش واقعا بلندتر از سطح زمین است، اما از نظر فنی پاشنه بلند نامیده نمی‌شود. کفش‌های پاشنه بلند مجلسی کفش‌هایی هستند که اغلب برای کار و مناسبت‌های رسمی استفاده می‌شوند.

طراحی متفاوت پاشنه کفش زنانهطراحی متفاوت پاشنه کفش

اخیرا با توجه به مشکلات فراوانی که در اثر پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند برای زنان به وجود آمده، مبحث مهمی در علم پزشکی در رابطه با این نوع کفش‌ها مطرح شده است. یکی از مهم‌ترین انتقاداتی که به این نوع کفش‌ها وارد می‌شود، مربوط به سرپنجه این کفشهاست که ساختار نامناسب آن‌ها باعث به وجود آمدن مشکلات اساسی برای پاها می‌شود. وقتی سر پنجه کفش بیش از حد باریک باشد، انگشتان پا به همدیگر فشرده می‌شوند. پوشیدن کفش‌هایی که سرپنجه پهن‌تری دارند و انگشتان پا فضای کافی درون کفش دارند راحت‌تر است و از به وجود امدن مشکلات فراوان برای انگشتان و ساق پا جلوگیری می‌کند.

مدل کفش هایی با پاشنه های عجیب

مدل کفش با پاشنه های عجیبمدل کفش هایی با پاشنه های عجیب

میهن ـ ستاره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.