آرایش و زیبایی

نحوه رژ گونه زدن با آموزش تصویری مرحله به مرحله

رژ گونه وسیله ای برای آرایش گونه ها می باشد و شما می توانید برجسته سازی گونه هایتان را به کمک رژگونه انجام دهید همچنین می توانید به کمک این تکنیک آرایشی عیب های موجود در صورت خود را برطرف نمایید.

آموزش رژ گونه زدن به صورت مرحله ای

کشیدن رژگونه نیازمند مهارت زیادی می باشد و اگر شما تمایل دارید چهره ای آراسته و بی نظیر در مهمانی ها و مجالس داشته باشید بهتر است به کمک رژگونه ای با رنگ مناسب گونه های خود را برجسته نمایید و به آن ها فرم بی نظیری را ببخشید. در ادامه آموزش رژ گونه زدن را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار داده ایم که امیدواریم مورد توجه تان قرار بگیرند.

کشیدن رژگونه

برای کشیدن باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم ؟

صورت ها با فرم گرد و لوزی یا مربع خصوصیات آرایشی مخصوص به خود را دارند و بهتر است شما ابتدا فرم صورت خود را تشخیص دهید سپس از مدل آرایشی مناسب برای گونه ها و چشم ها و … استفاده نمایید.

آموزش کشیدن رژگونه

وسایل مورد نیاز برای کشیدن رژ گونه

  • برس گونه
  • برس پودر
  • پودر شفاف کننده
  • رژ گونه با رنگی مناسب

نحوه کشیدن رژ گونه برای صورت ها با فرم مختلف

۱. ابتدا پوست صورت خود را به کمک کرم پودر یا ضد آفتاب بپوشانید تا پوست شما یکدست شود.

۲. سپس دو رنگ رژگونه نزدیک به هم را برای آرایش گونه ها انتخاب نمایید.

۳. ابتدا به کمک رژگونه کمرنگ و برس گرد و نرمی کشیدن رژگونه را دقیقا از کنار بینی شروع نمایید و تا کنار گوش ها ادامه دهید و این کار را برای هر دو طرف صورت خود انجام دهید.

۴. به کمک رژگونه پر رنگ تر کشیدن رژ گونه را از کنار بینی به صورت هفت گرد و به شکل گونه ها ادامه دهید و با انجام حرکت رفت و برگشت به گونه های خود فرم دهید.

آموزش کشیدن رژگونه

آموزش کشیدن رژگونه برای صورت لوزی شکل

در صورت های لوزی شکل اندازه ارتفاع صورت کمی بلندتر از پهنای آن می باشد. در این فرم صورت ها عرض پیشانی کمی باریک می باشد همچنین پیشانی ممکن است از قسمت پایین به سمت بالا باریک شود. در صورت های لوزی شکل پهن ترین قسمت صورت گونه ها می باشند و خط فک نیز باریک یا پهن و نوک تیز می باشد.

صورت ها با فرم لوزی شکل حالتی مابین مثلثی و بیضی هستند به همین دلیل برای آرایش کردن صورت دست شما بازتر است. برای زدن رژ گونه صورت های لوزی شکل بهتر است رژگونه را به صورت مثلثی بزنید و بخش بیرونی استخوان های گونه را مقداری تیره تر نمایید و از بخش بالایی صورت نیز نباید رژگونه را به چشم ها نزدیک کنید.

در این فرم صورت اطراف پیشانی و شقیقه ها و گوشه داخلی گونه ها باید تیره تر شوند همچنین روی تیغه بینی و وسط پیشانی و روی چانه نیز باید روشن تر شود و رژگونه نیز روی استخوان گونه ها زده شود.

کشیدن رژگونه برای صورت لوزی شکل

آموزش کشیدن رژ گونه برای صورت مثلثی شکل

اندازه صورت مثلثی شکل مقداری بلندتر از پهنای آن می باشد و پهن ترین قسمت صورت نیز پیشانی می باشد همچنین ممکن است اندازه پیشانی با پهنای گونه ها برابر باشد. خط فک بلند است و چانه نیز مقداری تیز می باشد و صورت از قسمت گونه ها به سمت پایین کم کم باریک می گردد. در این فرم صورت ها خط فک پهن ترین قسمت صورت می باشد و صورت از بخش پایین به بالا یعنی از قسمت چانه به سمت پیشانی کم کم باریک می گردد.

افراد با صورت مثلثی شکل باید آرایش پیشانی را به صورت باریک انجام دهند و به پهنای صورت خود اضافه نمایند از این رو بهتر است رژ گونه را به صورت وسیع بزنند و بخش بیرونی استخوانی گونه ها را تیره تر نمایند و بخش داخلی استخوان های گونه را نیز روشن تر نمایند.

در این فرم صورت ها شقیقه ها و چانه باید تیره تر شوند و زیر گونه ها و روی خط فک نیز باید روشن تر شوند همچنین رژگونه باید روی استخوان گونه ها کشیده شود.

آموزش کشیدن رژگونه برای صورت مثلثی شکل

آموزش کشیدن رژگونه برای صورت مربع شکل

در این فرم صورت ها ارتفاع صورت مقداری بلندتر از پهنای آن است و پیشانی نیز باریک ترین قسمت صورت می باشد همچنین پهن ترین قسمت های صورت فک و چانه هستند. استخوان چانه و گونه نیز به صورت پهن و زاویه دار است.

برای آرایش گونه های این فرم صورت ها باید رژ گونه به شکل گرد کشیده شود به صورتی که تا خط فک امتداد داشته باشد و به سمت بیرون صورت نیز محو گردد همچنین شما می توانید یک مثلث روی استخوان گونه ها بکشید سپس آن را به کمک برس رژگونه به سمت پایین پخش نمایید و قسمتی را که به سمت گوشه بیرونی صورت و خط فک می باشد را مقداری تیره تر نمایید.

در این فرم صورت اطراف فک و شقیقه ها باید تیره شوند همچنین وسط بینی و وسط گونه ها و چانه نیز باید روشن شوند و رژگونه نیز دو طرف استخوان گونه ها کشیده شود.

کشیدن رژگونه برای صورت مربع شکل

آموزش کشیدن رژگونه برای افراد با صورت گرد

در این فرم صورت ها ارتفاع و پهنای صورت تقریبا برابر می باشد و گونه ها پهن ترین قسمت صورت هستند. خط فک نیز گرد می باشد.

برای رژ گونه زدن صورت ها با فرم گرد باید رژگونه را به شکل کشیده بزنید همچنین رژگونه باید از روی استخوان بالایی گونه ها به سمت گوش و از روی استخوان زیر گونه ها به سمت دهان کشیده شود همچنین بهتر است رنگ این رژگونه را تیره انتخاب کنید.

اطراف فک و شقیقه ها و گردن در این فرم صورت باید تیره شوند و وسط بینی و وسط گونه ها و چانه و پیشانی نیز باید روشن تر شوند. رژگونه نیز باید در زیر استخوان گونه ها کشیده شود.

زدن رژگونه برای فرم صورت گرد

آموزش کشیدن رژ گونه برای افراد با صورت بیضی

اندازه ارتفاع صورت در صورت های بیضی شکل کمی بلندتر از پهنای آن است. در این فرم صورت پیشانی پهن تر از خط فک می باشد و گونه ها پهن ترین جای صورت به شمار می روند.

خانم ها با فرم صورت بیضی شکل خوش شانش هستند زیرا این فرم صورت آن ها ایده آل می باشد. برای صورت های بیضی شکل بهتر است با افزودن رنگی غلیظ به همه ناحیه گونه آن را پهن تر کنید و اگر با لب هایی بسته لبخند بزنید می توانید مکان صحیح برای زدن رژگونه را پیدا نمایید.

آرایش گونه برای صورت بیضی شکل

در زمان کشیدن رژگونه به صورت حرفه ای باید چه مواردی رعایت شوند ؟

۱. برای بهتر گریم کردن گونه ها در هنگام زدن رژ گونه بهتر است لبخند بزنید تا گونه هایتان به صورت کامل مشخص باشند.

۲. هر چقدر رژگونه براق تر باشد گونه ها بیشتر نمایان می شوند.

۳. خط زیر گونه ها را به کمک پد یا پنکیک ایجاد نمایید تا مرز بوجود آمده گونه های شما را برجسته و بهتر نشان دهند.

۴. برای کشیدن رژگونه بهتر است از رنگ های تند و جیغ استفاده نکنید.

راهنمای کشیدن رژگونه

۵. رنگ رژ گونه و رنگ رژ لب را می توانید با یکدیگر ست کنید یا از یک طیف رنگی انتخاب نمایید.

۶. برس رژگونه را هرگز پر نکنید زیرا در این صورت گونه های شما خیلی پر رنگ به نظر می رسند و مدل رژگونه آن ها خط دار به نظر می رسد بنابراین برای جلوگیری از این مورد می توانید قبل از کشیدن رژگونه روی برس را فوت کنید.

۷. برای زدن رژ گونه باید برس را به سمت بالا بگیرید و آن را به سمت بالا بکشید تا بتوانید در ابتدای استخوان گونه ها آن را به خوبی روی پوست صورت پخش نمایید.

۸. اگر احساس کردید که رژگونه تان را بیش از حد زده اید می توانید روی آن مقداری پودر شفاف کننده بزنید تا کمرنگ شود.

نحوه کشیدن رژگونه برای خانم ها

۹. در هنگام انتخاب رنگ رژ گونه باید حساسیت لازم را به خرج دهید زیرا اگر رژ گونه بدرستی انتخاب شود صورت شما شاداب به نظر می رسد  اگر رنگ رژ گونه بدرستی انتخاب نشود صورت شما پیر و پژمرده تر به نظر می رسد.

۱۰. اگر شما گونه هایی برجسته دارید بهتر است از رنگ های روشن برای کشیدن رژ گونه استفاده نماید و فقط قسمت استخوان زیر گونه ها را تیره نمایید.

کشیدن رژگونه برای گونه های برجسته

۱۱. اگر طول و عرض صورت شما یکسان است می توانید کشیدن رژگونه را به صورت حرکات دورانی برس انجام دهید.

کشیدن رژگونه با روش های مختلف

۱۲. اگر چانه شما دراز است باید روی استخوان بالایی و برجسته گونه ها رژ گونه ای با رنگ تیره بزنید و مقداری بسیار کمی از پودر تیره را نیز روی چانه بزنید و آن را محو نمایید.

کشیدن رژگونه برای صورت ها با چانه دراز

در این مطلب با نحوه زدن رژ گونه با روش های مختلف آشنا شدید که امیدواریم با توجه به مراحل ذکر شده بتوانید گونه هایتان را به زیبایی آرایش نمایید و جذابیت ظاهری خود را برای شرکت در مهمانی ها و مجالس افزایش دهید.

منبع : آرگا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *