آشپزی

کوکوی چغاله‌بادام

کوکو، یکی از غذاهای اصیل ایرانی است که پایه ان تخم مرغ است. کوکوی چغاله بادام یکی از  غذای های خوشمزه و اصیل ایرانیه که میشه در وعده های ناهار و شام سرو کرد. با ما در پرشین وی همراه باشید تا طرز تهیه این کوکوی خوشمزه را بیاموزید.

مواد لازم کوکوی چغاله بادام

سبزی کوکو: ۳۰۰ گرم

تخم‌مرغ درشت: ۴ عدد

چغاله‌بادام: ۱۰۰ گرم

آرد: یک قاشق غذاخوری

زردچوبه: یک قاشقچایخوری

بیکینگ‌پودر: یک‌دوم قاشق چایخوری

روغن مایع: یک‌چهارم پیمانه

نمک و فلفل: به میزان لازم

روش تهیه کوکوی چغاله بادام

دوسوم چغاله‌ها را در غذاساز پورهکنید و بقیه را با چاقو خرد کنید تا زیر دندان بیاید سپس همه را با هم مخلوط کنید.در یک کاسه بزرگ سبزی، چغاله‌بادام، زردچوبه، آرد و بیکینگ‌پودر را مخلوط کنید.تخم‌مرغ را در یک کاسه جداگانه بزنید تا یکدست شود.تخم‌مرغ را به مایه سبزی اضافه کرده و نمک و فلفل آن را اندازه کنید.مایه کوکو را با چنگال آنقدربزنید تا کف کند سپس در یک تابه بزرگ و نچسب، روغن را روی شعله متوسط داغ کرده و مایه کوکو را در آن بریزید.

کوکو را با قاشق به صورت یکنواخت پخش کرده و در تابه را ببندید و پس از ۵ دقیقه شعله را کم کنید.پس از ۱۵ دقیقه کوکو را با احتیاط در یک دیس برگردانید.مقداری روغن در تابه ریخته و سمت دیگر آن را هم ۲۰ دقیقه با در بسته بپزید، سپس کوکو رابرش زده و با سالاد شیرازی و نان سرو کنید.نکات: ۱- اگر مایه کوکو پس از اضافه کردن تخم‌مرغ سفت بود، یک تخم‌مرغ دیگر اضافه کنید.- دلیل هم زدن تخم‌مرغ به صورت جداگانه آن است که بوی زخم آن گرفته شود.

کوکوی چغاله‌بادام غذای بهاری

فواید و مضرات چغاله بادام

چغاله بادام (green almond) به میوه ی کال یا نارس درخت بادام گفته می شود که پوستی سبز رنگ کرک با مزه ترش و مغزی سفید و شیرین دارد. این میوه کال را می توان تنها در اوایل فصل بهار یافت. در مدت زمان کوتاهی به طور سریع وارد مرحله تکامل شده و پوسته سبز بیرونی آن، سفت و سخت و دندان شکن می شود. چغاله متعلق به میوه هلو، زردآلو و بادام است.چغاله بادام دارای طبع سرد است و به دلیل مناسب بودن مزاج چغاله بادام با فصل بهار، برای اغلب طبع ها، به‌ویژه مزاج های گرم و خشک بسیار مناسب است.

خواص چغاله بادامطبع چغاله بادام

این میوه نارس به نحو مطلوبی می تواند موجب کاهش حرارت و گرمی زیاد بدن افراد گرم مزاج شود. چغاله بادام بیشتر برای افراد با طبع گرم مناسب است یا افرادی که مواد غذایی بسیاری که طبع گرم دارند مانند آجیل و شیرینی مصرف کرده اند.تلفظ سردی، گرمی، تری و خشکی در مزاج با ترشح در اندازه های مختلف هورمونهای تیروئیدی یا هورمون انسولین توصیف شده است. در طب سنتی خوراکیهایی مشخص میتوانند بر افزایش یا کاهش ترشح این هورمونها تاثیر داشته باشند.

برهم خوردن جزئی تعادل این هورمونها در بدن موجب حالاتی میشود که به دنبال سردی یا گرمی تجربه می شوند. مصرف مواد غذایی با طبع گرم می تواند تاثیر خوراکیهای سرد را در بدن خنثی کند.چغاله بادام اغلب هضم سنگینی دارد، علاوه بر این باغداران و دلالان با هدف کسب منافع بیشتر، بیش از حد کال و ناررس در اختیار مشتریان قرار می گیرد

تبیان  – ستاره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.